fbpx

Parkingi
dla autobusów

Miejsca parkingowe
dla autobusów znajdziesz:
- na wprost Pijalni,
- pod kościołem.

Zobacz więcej!

Odkryj magiczną przygodę na Ścianie Olzy w Rudawce Rymanowskiej!

Na Podkarpaciu niedaleko Korczyny kryje się prawdziwy klejnot natury- Ściana Olzy. To miejsce, gdzie przyroda jest na pierwszym miejscu, a urokliwe otoczenie zapiera dech w piersiach zwiedzającym. Niesamowite miejsce będące wcześniej prze geologów Oceanem Tetydy. Czy jesteś gotowy na niezapomniane wrażenia?

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sciana_olzy.jpg

Ściana Olzy- niezwykłe miejsce!

Rudawka Rymanowska, malownicza miejscowość na Podkarpaciu, skrywa w sobie niezwykłą atrakcję – Ścianę Olzy. To połączenie urzekającej przyrody z możliwością przeżycia ekstremalnych emocji. Choć może wydawać się to niezwykłe, to jednak właśnie tu natura i adrenalina stworzyły tandem, który przyciąga wypoczynku z całego kraju.

Dzięki kruszącym się łupką możemy podziwiać prastary wodny świat ryb. Czy wiesz, że można trafić na ich odciski i szkielety? Warto dodać, że ściana robi ciekawe wrażenie zarówno w okresie letnim jak i zimowym tworząc przepiękne krajobrazy.

Przygoda dla każdego

Wybierając się w te malownicze tereny wiosną i latem, czekają Cię bajowe krajobrazy. Warto również dodać, że Ściana Olzy to największa po stronie polskich Karpat odkrywka łupków menilitowych. Pewnie zastanawiasz się czym są łupki menilitowe? Otóż są to fragmenty skał, które w przeszłości znajdowały się na dnie Oceanu Tetydy.

Miejsce to oferuje wiele możliwości dla całych rodzin, grup przyjaciół czy firmowych wyjazdów integracyjnych. Spacer po malowniczych szlakach, obserwowanie okolicznej przyrody.

Będąc w Rudawce Rymanowskiej w okresie zimowym koniecznie musisz zobaczyć Lodospady. Są to ogromne sople zwisające ze skalnego urwiska tworzące niesamowity zimowy krajobraz. Jest to jedna z największych atrakcji zimowych w Beskidzie Niskim.

Dlaczego warto odwiedzić Ścianę Olzy w Rudawce Rymanowskiej?

Ściana Olzy w Rudawce Rymanowskiej to więcej niż tylko atrakcja – to przygoda, która kusi swoją niepowtarzalnością. Wspinaczka na imponującą wysokość, bliskość natury i unikalne emocje sprawiają, że to miejsce zasługuje na uwagę każdego, kto pragnie odnaleźć w Polsce prawdziwy raj dla miłośników ekstremalnych doznań.

Czy gotowy jesteś na podbicie niebotycznych szczytów i stworzenie niezapomnianych wspomnień na Ścianie Olzy? Przygotuj się na wyjątkową podróż pełną zachwytu i niesamowitych widoków.