fbpx

Parkingi
dla autobusów

Miejsca parkingowe
dla autobusów znajdziesz:
- na wprost Pijalni,
- pod kościołem.

Zobacz więcej!

Największe atrakcje w okolicach Krosna

Jeżeli wybierasz się w Bieszczady, to warto zboczyć z trasy i zahaczyć o tereny Krosna. Dlaczego? Ponieważ okolice te aż roją się od interesujących atrakcji, które zaciekawią nie tylko dzieci, ale także i dorosłych.

Wyjazd w Bieszczady jest dla wielu osób kwintesencją udanego i regenerującego wypoczynku, dlatego warto dokładnie zaplanować taki urlop lub wakacje. Zahaczenie od tereny Krosna będzie idealną okazją do pogłębienia swojej wiedzy na temat kultury, przyrody, jak i słodkich tradycji tych okolic.

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej – zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

Podobno nic tak skutecznie nie rozwija, jak podróże. Nie da się ukryć, że to stwierdzenie jest w 100% prawdziwe, szczególnie jeżeli spojrzy się na atrakcje, których można doświadczyć w Krośnie, jak i jego okolicach. Jeżeli na swoją wycieczkę zabrałeś lub zabrałaś całą rodzinę, to wręcz obowiązkowym punktem na mapie wypoczynkowego zwiedzania Bieszczad, jest Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

fot. Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Ta nowoczesna placówka łączy w sobie cechy interaktywnego muzeum z domem kultury. Dlaczego jest to wyjątkowe połączenie? Ponieważ umożliwia interakcję, naukę oraz doświadczenia kultury tego regionu nie tylko poprzez wystawy, lale poprzez praktyczne zajęcia dla najmłodszych.

Wszyscy zwiedzający muzeum mogą korzystać z nowoczesnych form poznawania historycznej kultury tego regionu. Warto podkreślić, że we wnętrzach podziemia możliwe jest posłuchanie dawnych, oryginalnych pieśni oraz oglądanie historycznych fotografii. W Sali gier można poznać proces wypiekania chleba dzięki nowoczesnej grze opartej na technologii kinect.

Prządki, czyli niezwykły rezerwat zaraz obok Krosna

Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie rezerwatu przyrody „Prządki”, który jest zlokalizowany o dosłownie rzut kamieniem od Krosna. Dlaczego akuratnie kamieniem? A dlatego, że miejsce to znane jest z wielkich, skalnych ostańców, czyli wyizolowanych skał, które górują ponad terenem. Warto zaznaczyć, że jest to miejsce wyjątkowo urokliwe, dlatego podoba się równie mocno dzieciom, jak i osobom dorosły. Zdjęcia, które można zrobić w tym rezerwacie są po prostu wyjątkowe i stanowią doskonała pamiątkę.

źródło: https://pl.wikipedia.org

Pijalnia czekolady w Korczynie – wyjątkowe miejsce o niepowtarzalnym smaku

Ostatnią omawianą dziś atrakcją jest miejsce, które przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom słodkości. Pijalnia Czekolady M.Pelczar w Korczynie, to wyjątkowe miejsce, które przenosi swoich gości w świat znany z filmu „Charlie i Fabryka Czekolady”. Niezwykłe aranżacje w połączeniu z wyśmienitymi czekoladowymi smakołykami sprawiają, że z pewnością będziecie wracać do tego miejsca każdego lata.