Gdzie kupić różową czekoladę?

Różowa czekolada, czyli Ruby Chocolate, to absolutna nowość, która cieszy się ogromną popularnością. Co istotne, kolor rubinowej czekolady jest w stu procentach naturalny! W składzie tej unikatowej czekolady znajdziemy ziarna rubinowego kakaowca, dzięki czemu Ruby jest nie tylko oryginalna w smaku, ale także ma korzystne działanie dla naszego zdrowia! Od niedawna różową czekoladę można kupić w Polsce – właśnie na naszej stronie! Warto zatem dowiedzieć się, jakie właściwości ma różowa czekolada, ile kosztuje i dlaczego trzeba koniecznie jej spróbować!

Różowa czekolada (Ruby Chocolate) – co to takiego?

Różowa czekolada, którą nazywamy także czekoladą rubinową, pierwszy raz została wyprodukowana przez firmę ze Szwajcarii – Barry Callebaut. Swoją światową premierę miała w 2017 roku w Szanghaju. Z kolei do sprzedaży trafiła na początku 2018 roku, czyli prawie dwa lata temu. Choć początkowo może wydawać się to nieprawdopodobne, Ruby Chocolate nie zawiera żadnych barwników! Wykonuje się ją wyłącznie z naturalnych surowców. Jej wynalezienie jest przełomowym odkryciem, jeśli chodzi o przemysł cukierniczy. Wcześniej nowy rodzaj czekolady – była to czekolada biała – wynaleziono 80 lat temu.

Skąd kolor różowej czekolady?

Skąd zatem pochodzi kolor czekolady rubinowej? Do produkcji Ruby Chocolate nie stosujemy sztucznych barwników. Jej różowy kolor jest w stu procentach naturalny. Pochodzi z ziaren rubinowego kakaowca. Są one specjalnie sprowadzane z Wybrzeża Kości Słoniowej, Brazylii lub Ekwadoru.

Czy czekolada Ruby jest zdrowa?

Skoro Ruby Chocolate jest nowym gatunkiem czekolady, nic dziwnego, że pojawia się wokół niej sporo pytań. Czekolada Ruby jest wykonywana z naturalnych składników, więc nie jest z pewnością szkodliwa dla zdrowia. Naturalne barwniki mają właściwości korzystne dla zdrowia. Przede wszystkim zwalczają wolne rodniki. Dzięki dużej zawartości kakao, Ruby jest bogata w polifenole oraz magnez. Trzeba jednak pamiętać, że jak każda czekoladowa przekąska, jest ona dość kaloryczna. To dlatego zaleca się spożywać dziennie ok. 3 kostki.

Jak smakuje rubinowa czekolada?

Różowa czekolada Ruby jest zupełnie inna w smaku niż klasyczna czekolada. Można wyczuć słodki smak z delikatną kwaśną nutą. Czujemy także lekko owocowy aromat, który może przypominać owoce leśne – szczególnie jagody. Jak powiedział ekspert w dziedzinie czekolady – Angus Kennedy – czekolada rubinowa smakuje orzeźwiająco, a jej ogromnym atutem jest delikatna kremowa tekstura. Co ciekawe, różową czekoladę można jeść w postaci tradycyjnych kostek lub zetrzeć na tarce i wykorzystać do posypania deserów. Będzie również pyszną polewą do ciast.

Gdzie kupić czekoladę różową?

Różową czekoladę Ruby można kupić w naszym sklepie. To właśnie tutaj znajduje się prawdziwa rubinowa czekolada o wybornym, oryginalnym smaku. Można ją kupić w klasycznych tabliczkach lub z dodatkiem owoców czy przypraw. Będzie wspaniałym podarunkiem dla każdego smakosza.

Polska premiera czekolady Ruby odbyła się 27 sierpnia 2018 roku i od tego momentu cieszy się ogromną popularnością. Bez wątpienia każdy miłośnik czekoladowego przysmaku powinien jej spróbować. Cena różowej czekolady to 19,50 złotych.