Galeria samochodów nietypowych w Korczynie (k.Krosna)

Bilety:

 • osoba dorosła – 18 zł
 • dziecko do 18 lat – 12 zł
 • dzieci do 18 lat, uczestniczące w Warsztatach Czekoladowych lub Wycieczce po Fabryce Czekolady – 10 zł
 • dzieci do 2 lat – gratis
 • Bilet rodzinny 2+2 (2 osoby dorosłe+ 2 dzieci) – 50 zł
 • Bilet rodzinny 2+3 (2 osoby dorosłe+ 3 dzieci) – 55 zł
 • Bilet rodzinny 2+1 (2 osoby dorosłe + dziecko) – 40 zł
 • Bilet rodzinny 1+2 (1 osoba dorosła + 2 dzieci) – 35 zł

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 10:00 – 19:00
 • Wtorek: 10:00 – 19:00
 • Środa: 10:00 – 19:00
 • Czwartek: 10:00 – 19:00
 • Piątek: 10:00 – 19:00
 • Sobota: 10:00 – 20:00
 • Niedziela: 10:00 – 20:00

Znana na całą Polskę z pijalni czekolady Korczyna doczekała się kolejnej atrakcji. Słynny czekoladnik Mirosław Pelczar wraz ze swoim przyjacielem, Bogumiłem Gazdą w Dzień dziecka otworzyli „Galerię samochodów bajkowych, filmowych i wyścigowych”. To nie lada gratka nie tylko dla maluchów, ale również i dorosłych.

Wszystkie auta, które znajdują się w naszej Galerii Samochodów w Korczynie, odpalają i jeżdżą! To prawdziwe, kultowe, nietypowe pojazdy, które nie tylko można zobaczyć na własne oczy, ale także w wybrane dni można się nimi przejechać. Zapraszamy małych i dużych wielbicieli motoryzacji, którzy chcieliby przekonać się samodzielnie, jak ogromną przyjemność z jazdy gwarantują kultowe samochody z naszej kolekcji.

 Zaczęło się niewinnie od jednego samochodu, który miał stać koło pijalni. Z tego zrodził się pomysł na całą galerię. Można w niej zobaczyć samochody z takich filmów jak: „Szybcy i wściekli”, „Mistrz kierownicy ucieka”, „Auta”, czy „Harry Potter”.

Na placu przed pijalnią, pod namiotami i na hali stoją m. in.: Złomek, Zygzak McQueen, samochód Ala Capone’a, Elvisa Presleya, Marylin Monroe czy Ford Anglia rocznik 1960, którym w drugiej części swoich przygód podróżował słynny czarodziej Harry Potter. W środku znajdziemy nawet klatkę sowy Hedwigi.

W galerii zobaczymy samochody z każdej dziedziny: sportowe, wyścigowe, zabytkowe i filmowe z przekroju dziewięćdziesięciu lat – od 1928 do 2018 roku. Łącznie to około 6 tysięcy koni mechanicznych i ponad 10 silników V8. – Będą to samochody, które widzieliśmy na wielkich ekranach i w słynnych produkcjach filmowych. I co ważniejsze wszystkie samochody są jeżdżące – mówi pan Mirek.

Razem wyszukują, kupują i sprowadzają wybrane modele. Pan Bogumił zajmuje się renowacją samochodów. Często od rana do wieczora. Jego hobby rozpoczęło się od amerykańskiej motoryzacji i mustangów, które są dla niego wyjątkowymi autami. – Pasją zaraziłem też Mirka, który od wielu lat ma słabość do cadillaców.

W galerii znajdują się zarówno samochody, które wymagały remontu jak i oryginalne egzemplarze. Oryginalnym samochodem jest na przykład Pontiac Trans AM z filmu „Mistrz kierownicy ucieka”, który razem sprowadzili ze Stanów.

Deal z Tedem Vernonem

Po raz pierwszy do Stanów pan Mirek i pan Bogumił wybrali się w 2016 roku. Wtedy nie udało im się nic kupić. Za to w tym roku kupili aż trzy samochody. I to u słynnego Teda Vernona, amerykańskiego kolekcjonera samochodów, który w Miami ma swój salon samochodowy. Vernon znany jest również dzięki programom telewizyjnym. Kupione samochody mają autografy słynnego Amerykanina. Warto zaznaczyć, że do tej pory w Polsce nikomu nie udało się kupić samochodu u Teda Vernona.

Jednym z samochodów pozyskanych u Amerykanina jest mustang dragster – jedyny taki samochód wyścigowy w Polsce, z zamontowanym kompresorem w silniku dodającym mocy, spadochronem z tyłu i różnymi innymi akcesoriami.

W kolekcji znajduje się też mustang Nascar kupiony ze słynnego toru Dayton 500 na Florydzie.. Pochodzi z fabryki słynnego kierowcy wyścigowego – Nascar jeździł po torach całej Ameryki – mówi pan Bogumił. – Jest to jeden z głośniejszych samochodów w Polsce. Nascara kupili w październiku, a jego renowacja trwała do stycznia. – Przez cztery miesiące remontowałem z kolegą cały samochód: czyściliśmy, malowaliśmy i oklejaliśmy. Pracowaliśmy po 15 godzin każdego dnia z wyjątkiem niedzieli. 

Złomek przed pijalnią

 Miejsce wśród słynnych samochodów znalazł też Złomek. Wcześniej bohater popularnego filmu „Auta” stał pod domem pana Mirka. – Raz przyjechał około 60-letni kierowca, który przywiózł mi jakieś materiały. Zobaczył Złomka. Powiedział, że zna to auto, był jego fanem, oglądał wszystkie części serii. Robił mojemu Złomkowi zdjęcia i prawie się do niego przytulał. Okazuje się, że z obecności Złomka ucieszą się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Złomek jest samochodem holowniczym Haulital Hook’em, który liczy sobie prawie 60 lat i ma wielkiego haka z tyłu. Jest to oryginał sprowadzony ze Stanów. Panowie znaleźli go na zagranicznej aukcji.

Prawdopodobnie służył jako dekoracja w Wesołym Miasteczku. Udało się go kupić po wielkiej walce aukcyjnej, bo niejednej osobie na nim zależało. To jest jeden z naszych wielkich sukcesów mówi pan Mirek.

Po długich perypetiach Złomkowi udało się dotrzeć do Polski. – Zwlekano z transportem. Nikt nie chciał go załadować, bo jest wielki i ciężki. A przy okazji nam go uszkodzili. Na szczęście ma się już dobrze dodaje słynny czekoladnik. Panowie zapowiadają, że Złomek będzie witał gości.

Łącznie kolekcja będzie liczyła około 20 samochodów. Na więcej na razie nie ma miejsca. Wszystkie modele można zobaczyć w galerii.- Mamy też samochód z jednego filmu, którego nie zdradzę, bo to będzie niespodzianka. To samochód z tatuażami, które zostały specjalnie wygrawerowane na silniku, zderzakach i w innych miejscach. Tatuaże wykonano w słynnym amerykańskim studio mówi pan Mirek.

Galeria pełna atrakcji

W związku z powstaniem „Galerii samochodów bajkowych, filmowych i wyścigowych” jej inicjatorzy przewidzieli sporo atrakcji oraz wydarzeń. Jedną z nich jest możliwość przejażdżki wybranymi modelami. Prawdopodobnie z oferty będzie można korzystać w weekendy.

 Inną atrakcją będą symulatory jazdy samochodowej dla dzieci. Najmłodsi skorzystają z jeździków na akumulator. Będzie też można kupić pomniejszone samochody w skali 1:24 oraz 1:18. Będą to modele kolekcjonerskie. Nie zabraknie także czekoladowych miniaturek wybranych modeli.

Wszystkie te działania mają służyć przede wszystkim promowaniu Korczyny jako miasteczka turystycznego. – Z roku na rok do Korczyny przyjeżdża coraz więcej osób – mówi pan Mirek. – Poprzez nasze działania chcemy rozwijać turystykę w naszej miejscowości i okolicach.

W listopadzie pan Mirek i pan Bogumił lecą razem na Sema Show do Las Vegas. Jest to jeden z największych zlotów samochodów tuningowanych i kastomizowanych w Ameryce i na świecie. Może z tej podróży wrócą z kolejnym słynnym samochodem?

Jakie samochody zobaczymy w Galerii Samochodów:

Złomek jest samochodem holowniczym Haulital Hook’em. Był bazowany na pojazdach: International Harvester L-170 z 1951, Chevrolet 3800 i Dodge Seria C z 1957 Truck Posiada silnik V8 z dwublokowym gaźnikiem i 200 koniami mechanicznymi. Jego maksymalna prędkość to 90 mil na godzinę (144,84 km/h). Rozpędza się od 0 do 60 mph (96,56 km/h) w 10 sekund.


Wprowadzona na rynek w roku 2014 najnowsza i obecnie produkowana, szósta generacja modelu, jest największym w dotychczasowej historii Mustanga przełomem – jest pierwszym Mustangiem oferowanym oficjalnie na Starym Kontynencie. Stało się to za sprawą fordowskiej strategii „One Ford”. Już w roku 2009 ruszyły prace na tym modelem, który korzysta ze stylistycznych rozwiązań prototypu Evos z roku 2011, w przeciwieństwie natomiast do swoich poprzedników, jest oparty konstrukcyjnie na nowych rozwiązaniach, które zostały opracowane właśnie dla nowego Mustanga.


Ikona motoryzacji, jedno z najlepiej rozpoznawalnych aut w historii i żywa legenda – poznajcie prawdziwą bestię wśród Mustangów.

NASCAR: największa organizacja wyścigowa w Stanach Zjednoczonych

SAMOCHÓD Z SERII WYŚCIGÓW NEXTEL ZROBIONY PRZEZ FIRMĘ PETTY ENTERPISES

SPECYFIKACJA:

 • Pojemność i typ silnika:5.7 V8
 • Skrzynia biegów: 5 biegowa, manualna
 • Waga: 1564,9 kg (3450 lbs) minimalna bez kierowcy z paliwem; 1655,6 kg (3650 lbs) minimalna z kierowcą i paliwem
 • Moc silnika: ≈ 500/800
 • Paliwo: 100 oktanowe 
 • Pojemność zbiornika paliwa: 17¾ galonów amerykańskich (67,2 l; większość torów)
 • Sposób dostarczania paliwa: elektroniczny wtrysk paliwa
 • Stopień kompresji: 12:1
 • Sposób zasilania silnika w powietrze: naturalny (dopływ powietrza zależy tylko od jego ciśnienia)
 • Rozstaw osi: 2794 mm (110 cali)
 • Układ kierowniczy: wspomaganie kierownicy, przekładnia ślimakowa
 • Opony: typu slick dostarczane przez Goodyear
 • Długość: 5290 mm (208,25 cali)
 • Szerokość: 1879 mm (74 cale)
 • Wysokość: 1358 mm (53,5 cala)
 • Wyposażenie bezpieczeństwa: system HANS, 6 punktowe pasy bezpieczeństwa 

NASCAR Mustang to niezwykle lekki i szybki pojazd, jedyny taki w Polsce! Bez wątpienia Mustang 5.7 V8 to jeden z najbardziej kultowych, a zarazem pożądanych samochodów na świecie. Ogromnym plusem tego auta jest przyjemność jazdy. Moc narasta stopniowo, za to z potworną siłą. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje niecałe 5 sekund. Mustang NASCAR to elastyczny pojazd, który potrafi być prawdziwą bestią, gdy tego zechcemy. Stał się symbolem wolności i czystej radości z jazdy. Ryk V8 to ogromna przyjemność. Nie ma tego żaden inny sportowy samochód na świecie. Przekonaj się!


Słynny bajkowy samochód z popularnej bajki znanej na całym świecie.


Produkowany od roku 1964 samochód sportowy (segment G) jest ikoną marki i zarazem popkultury. Ford Mustang to jeden z najsłynniejszych samochodów w swojej klasie, który sprzedał się w liczbie niemal 10 milionów egzemplarzy. Zapoczątkował za Oceanem tzw. „pony cars” – nową klasę samochodów sportowych, które charakteryzowało to, że są atrakcyjne cenowo i stylistycznie, szybkie i skierowane do młodszej klienteli. Od pierwowzoru odchodzono jednak w kolejnych generacjach i powrotem do niego był dopiero Ford Mustang piątej generacji z roku 2004, zaprojektowany w stylu retro. Jednakże dopiero od najnowszej, VI generacji auta jest ono oferowane na całym świecie, pierwszy raz na Starym Kontynencie, w tym także w Polsce.


Zabytkowy mustang dragster o mocy ok 630 KM, kupiony od gwiazdy z USA Teda Vernona który prowadzi w Miami słynny salon samochodowy znany na całym świecie i bardzo popularny program telewizyjny “South beach classics” emitowany w kilkunastu krajach na całym świecie. Zbudowany w USA specjalnie do wyścigów dragsterów, samochód posiada spadochron, wózek i wiele innych ciekawych rozwiązań, ma też liczne nagrody na koncie zdobyte na słynnych wyścigach dragsterów w USA. Jest to jedyny taki samochód w Polsce i będzie go można zobaczyć tylko u nas w Korczynie.

Dragster Mustang to jedyny w Polsce tego typu pojazd! Możesz go zobaczyć właśnie w Galerii Samochodów w Korczynie! Został kupiony od gwiazdy z USA – Teda Vernona. Mustang Dragster z 1971 roku został stworzony specjalnie do wyścigów dragsterów. Najważniejszą cechą auta jest duże przyspieszenie, a także aerodynamika pojazdu. Tory, na których ścigają się te samochody, są pozbawione zakrętów. Dragstery pierwszą setkę osiągają już po 0,5 s. Zobacz na własne oczy prawdziwą perłę wśród dragsterów!


Obecnie jedną z najbardziej znanych wersji HOT – ROD’ a są pojazdy, które opierają się na stylistyce Forda T i Forda A. Samochody te po odpowiednich modernizacjach nadwozia i układów jezdnych odpowiadających dzisiejszym wymogom, są oferowane przez wiele firm.


Pontiac FIREBIRD 3,4 V6 – bajkowy samochód z popularnej bajki znanej na całym świecie.

 


Ford Anglia – samochód zaprezentowany w londyńskim salonie w 1959 r. i produkowany przez brytyjski oddział Ford Motor Company. Miał zamontowany 4-cylindrowy silnik o pojemności 997 cm³, osiągający moc maksymalną 39,5 KM przy 5000 obr/min. Jego prędkość maksymalna wynosiła 115 km/h. Model odznaczał się oryginalnym wcięciem dachu (szyba tylna o ujemnym skosie). Samochodem tego typu posługuje się rodzina Weasleyów w powieści „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. Ford Anglia wystąpił też w ekranizacji tej powieści w reżyserii Chrisa Columbusa.


Jeep Grand Cherokee – terenowy samochód osobowy produkowany przez amerykańską firmę Jeep od 1993 roku. Następca modelu Grand Wagoneer.

Samochód tego typu zobaczyć można w słynnym filmie o dinozaurach.


Zabytkowy chevrolet fleetline 1948 custom lowrider, kupiony od gwiazdy z USA Teda Vernona który prowadzi w Miami słynny salon samochodowy znany na całym świecie i bardzo popularny program telewizyjny “South beach classics” emitowany w kilkunastu krajach na całym świecie.  Samochód został przerobiony w USA w znanym warsztacie samochodowym, posiada zwieszenie typu low rider i dużo innych ciekawych przeróbek.  Auto zostało również “wytatuowane” przez słynne studio tatuażu w USA znane na całym świecie i posiada na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienie ze słynnych wystaw i zlotów w USA, jest to jedyny taki samochód w Polsce i będzie go można zobaczyć tylko u nas w Galerii samochodów w Korczynie.


Buick Regal 5.2 V8 bajkowy samochód z popularnej bajki znanej na całym świecie.


Cadillac de Ville V8 o pojemności 6,4 l, moc 325 KM – jest to samochód z 1959 r. to największy skrzydlak, legenda motoryzacji, najbardziej luksusowy samochód tamtych lat, takim właśnie modelem jeździli Elvis Presley i Merlin Monroe.

W roku 1959 słynne skrzydła amerykańskich krążowników osiągnięty pułap najwyższy, są największe ze wszystkich skrzydeł wszystkich samochodów świata, jest to unikatowy model cadillaca produkowany tylko w 1959 roku, w niewielkiej ilości.​

Cadillac wyposażony jest w:

 • silnik benzynowy V8 o pojemności 6,4 l, moc 325 KM
 • skrzynia automatyczna
 • wspomaganie kierownicy
 • elektrycznie sterowane szyby
 • elektrycznie sterowane fotele
 • automatyczna zmiana świateł z długich na krótkie
 • cruise control –utrzymywanie starej prędkości

Cadillac DeVille to luksusowy samochód osobowy produkowany przez amerykańską firmę Cadillac w latach 1949-2005. Następca modelu Series 62. Do napędu użyto silników V6 i V8. Moc przenoszona była na oś tylną (pierwsze generacje, w kolejnych na oś przednią) poprzez automatyczną skrzynię biegów. Samochód został zastąpiony przez model DTS. Przez ponad pół wieku powstało dziesięć generacji modelu.


Największy klasyczny cabriolet lat 70 do ślubu i nie tylko. Cadillac Eldorado jest trwająca legenda, który po dziś dzień wzbudza zachwyt swoim wyglądem i jest rarytasem wśród samochodów krążących po drogach.
Chcesz się wyróżnić i poczuć naprawdę wyjątkowo w tym dniu?
Jeśli tak to jest to auto specjalnie dla Ciebie.

Cadillac eldorado wyposażony jest w ;
Silnik benzynowy V8 o pojemności 8,2 litra i mocy 340 KM
(największy seryjnie montowany silnik w cabriolecie)

 • skrzynia automatyczna
 • wspomaganie kierownicy
 • klimatyzacja
 • elektrycznie sterowane szyby
 • elektrycznie sterowane lusterka
 • elektrycznie sterowane fotele
 • elektrycznie rozkładany i składany dach
 • cruise control – utrzymywanie stałej prędkości
 • skórzana tapicerka​

Jest to model luksusowego samochodu osobowego, produkowanego w różnych wersjach przez firmę Cadillac w latach 1953 – 2002.


Pontiac Trans Am – samochód produkowany przez firmę Pontiac, będącą częścią koncernu General Motors. Trans Am był zmodyfikowaną wersja samochodu Pontiac Firebird. Pojazd powstawał w czterech generacjach – w latach 1967-2002. Pierwsza generacja była dostępna tylko w roku 1969. Druga generacja była produkowana od roku 1970 do roku 1981. W roku 1977 Pontiac Trans Am był wykorzystany w filmie „Mistrz kierownicy ucieka” (Smokey and the Bandit). Samochody trzeciej generacji powstawały w latach 1982-1992. Również KITT, samochód głównego bohatera serialu Nieustraszony, był to przerobiony Pontiac Trans Am. Czwarta, ostatnia generacja Trans Amów, była produkowana w latach 1993-2002.


Ferrari Dino – jeden z najbardziej popularnych modeli Ferrari, był pierwszym drogowym samochodem tej marki z silnikiem umieszczonym centralnie. Swoją nazwę zawdzięcza zmarłemu synowi Enzo Ferrariego, Dino. Oficjalnie Dino nigdy nie było opatrzone logo marki Ferrari, w obawie Enzo Ferrariego o wizerunek firmy.

W naszej galerii obejrzeć można replikę tego modelu, który wielokrotnie wygrywał w wyścigu le Mans.

Zobacz jedyny taki pojazd w Polsce – Ferrari Dino! To jeden z najbardziej popularnych modeli Ferrari, który był pierwszym samochodem tej kultowej marki z silnikiem umieszczonym centralnie. Prędkość maksymalna tego auta wynosi 257 km/h. Do pierwszej setki rozpędza się w 6,7 s. Każdy, kto kocha motoryzację za emocje, doceni Ferrari Dino. Słowo “dino” w języku włoskim oznacza “relację ojca z synem”. Ten model Ferrari to nie tylko samochód, lecz miłość ojca i syna, pasja do motoryzacji, która ich łączy. To właśnie sprawia, że Ferrari Dino jest symbolem, a nie jedynie pojazdem.


Twórcy Galerii samochodów bajkowych, filmowych i wyścigowych

Bogumił Gazda jest absolwentem studiów turystycznych i podyplomowych managerskich. – Pasja do samochodów była od zawsze, a turystyka stała się nowym doświadczeniem. Studia turystyczne ułatwiły mi podróżowanie po Europie i Ameryce. Pozwoliły na zdobywanie doświadczenia nie tylko językowego. To pan Bogumił będzie opowiadał o samochodach znajdujących się w galerii i o przygodach z nimi związanych.

Dla Mirka Pelczara całym światem jest czekolada. Osiem lat temu w Korczynie przy rynku otworzył swoją pierwszą pijalnię. Druga, największa w Polsce i Europie, powstała stosunkowo niedawno, bo w ubiegłym roku w dawnych korczyńskich zakładach owocowych, które stały opuszczone przez 25 lat. To tutaj można zobaczyć stare i nowe maszyny do robienia czekolady, ciągi procesowe, drzewo kakaowe, a nawet proces produkcji czekolady. Pasja do samochodów