Aktualności

Pomysły na prezenty świąteczne – czekoladowe upominki

Bardzo często wybieramy upominek w postaci słodyczy na różnorodne okazje - w tym właśnie na Święta Bożego Narodzenia czy Mikołajki. Może być dodatkiem do głównego prezentu lub stanowić najważniejszy element całości. Do wyboru są najróżniejsze czekoladowe prezenty, dlatego bez trudu można odnaleźć ten wymarzony. Na co warto się zdecydować?

Wpływ czekolady na zdrowie i samopoczucie

Mówi się, że w trakcie diety należy zrezygnować z czekoladowych słodkości. Czy faktycznie jedna kosteczka nie zaszkodzi? Nie da się ukryć, że czekolada musiała przebyć naprawdę ogromną drogę, zanim trafiła do sklepów i zaczęła rozkoszować podniebienia Europejczyków. Historia czekolady sięga ponad 4000 lat! Na przestrzeni wieków czekolada pełniła niezwykle ważne funkcje, a pozwolić na nią mogli sobie zaledwie nieliczni. Co warto wiedzieć o tym przysmaku?

Historia czekolady – skąd się wzięła czekolada?

Historia czekolady sięga tysięcy lat wstecz. Od tamtego momentu czekolada przeszła naprawdę ogromną drogę, abyśmy dziś mogli się cieszyć przepyszną słodyczą praliny czy zajadać się wyjątkową gorzką czekoladą. Współczesna czekolada jest czymś więcej niż zwyczajnym produktem spożywczym. Chowa w sobie setki lat rozwoju kulturowego, a jej historia jest naprawdę nietuzinkowa.

Czekoladowe prezenty na Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to święto, które przypada w Polsce 30. września. Jest doskonałą okazją do tego, aby zaskoczyć swoją drugą połówkę drobnym, ale efektownym upominkiem. Jedną z topowych propozycji są czekoladowe prezenty.

Gorąca czekolada – idealny wybór na chłodne wieczory

Trudno wyobrazić sobie chłodne dni bez kubka gorącej czekolady. To właśnie od początku listopada do zakończenia zimy gorąca czekolada jest lekiem na kapryśną aurę. Nie tylko poprawia nastrój, ale także krążenie, dodaje wigoru i działa niczym prawdziwy afrodyzjak. Gorąca czekolada może być podawana z dodatkiem chili, bitej śmietany, cynamonu, pianek, syropu i wiele innych. Dzisiaj uchylamy rąbka tajemnicy odnośnie do tego, jak powstała gorąca czekolada, jak piło się ją kiedyś i dlaczego warto ją mieć w swojej kolekcji.

Zdrowotne właściwości gorzkiej czekolady

Ogromnym atutem gorzkiej czekolady jest przede wszystkim to, że skutecznie zmniejsza zagrożenie ciężkimi, śmiertelnymi atakami serca. Jak zostało udowodnione, czekolada ciemna dodatkowo reguluje ciśnienie i powoduje spadek cholesterolu LDL we krwi. Ważne jest jednak to, że mówimy o wysokiej jakości czekoladzie, w której zawartość kakao wynosi więcej niż 60%! To właśnie taka tabliczka zawiera najwięcej czynnych składników.

Wpływ czekolady na uzębienie

Z pewnością każdy stomatolog zgodzi się ze stwierdzeniem, że słodycze mają wpływ na zdrowie zębów każdego człowieka. Nie jest jednak faktem to, że wszystkie słodycze szkodzą nam w równym stopniu. Czy to oznacza, że można jeść czekoladę?

Prezenty dla gości weselnych i rodziców – co wybrać?

Podziękowanie dla rodziców jest nieodłącznym elementem każdego ślubu czy wesela. Świeżo upieczeni państwo młodzi wręczają rodzicom prezenty, dziękując im za trud wychowania. Są to szczere wyznania wdzięczności za lata, gdy rodzice opiekowali się swoimi pociechami.

Finał konkursu AgroLiga

Właściciele z parą prezydencką na finale konkursu AgroLiga