Aktualności

Gorąca czekolada – idealny wybór na chłodne wieczory

Trudno wyobrazić sobie chłodne dni bez kubka gorącej czekolady. To właśnie od początku listopada do zakończenia zimy gorąca czekolada jest lekiem na kapryśną aurę. Nie tylko poprawia nastrój, ale także krążenie, dodaje wigoru i działa niczym prawdziwy afrodyzjak. Gorąca czekolada może być podawana z dodatkiem chili, bitej śmietany, cynamonu, pianek, syropu i wiele innych. Dzisiaj uchylamy rąbka tajemnicy odnośnie do tego, jak powstała gorąca czekolada, jak piło się ją kiedyś i dlaczego warto ją mieć w swojej kolekcji.

Zdrowotne właściwości gorzkiej czekolady

Ogromnym atutem gorzkiej czekolady jest przede wszystkim to, że skutecznie zmniejsza zagrożenie ciężkimi, śmiertelnymi atakami serca. Jak zostało udowodnione, czekolada ciemna dodatkowo reguluje ciśnienie i powoduje spadek cholesterolu LDL we krwi. Ważne jest jednak to, że mówimy o wysokiej jakości czekoladzie, w której zawartość kakao wynosi więcej niż 60%! To właśnie taka tabliczka zawiera najwięcej czynnych składników.

Wpływ czekolady na uzębienie

Z pewnością każdy stomatolog zgodzi się ze stwierdzeniem, że słodycze mają wpływ na zdrowie zębów każdego człowieka. Nie jest jednak faktem to, że wszystkie słodycze szkodzą nam w równym stopniu. Czy to oznacza, że można jeść czekoladę?

Prezenty dla gości weselnych i rodziców – co wybrać?

Podziękowanie dla rodziców jest nieodłącznym elementem każdego ślubu czy wesela. Świeżo upieczeni państwo młodzi wręczają rodzicom prezenty, dziękując im za trud wychowania. Są to szczere wyznania wdzięczności za lata, gdy rodzice opiekowali się swoimi pociechami.

Finał konkursu AgroLiga

Właściciele z parą prezydencką na finale konkursu AgroLiga

Otwarcie Galerii Samochodów Bajkowych, Filmowych i Wyścigowych w Korczynie koło Krosna

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 19:00, a także w sobotę i niedzielę od 10:00 do 20:00 można odwiedzić wyjątkową Galerię Samochodów w Korczynie niedaleko Krosna. Bilet można nabyć już od 10 złotych, a na zwiedzających czeka ogrom atrakcji!

Dzień Matki – Jaki najlepszy prezent?

Każdego roku 26 maja obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Matki. Niezależnie od tego, czy mamy naście, czy kilkadziesiąt lat, mama zawsze będzie najważniejszą osobą w naszym życiu.

Dlaczego warto jeść lody i jakie lody wybrać?

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie lubiłaby lodów. Nie każdy jednak wie, że tego rodzaju chłodna przekąska może mieć naprawdę korzystny wpływ na nasze zdrowie i to na wielu płaszczyznach! Przedstawiamy, jakie korzyści płyną z jedzenia lodów.

Czy czekolada rzeczywiście tuczy? Jaką czekoladę wybrać?

Wiele osób błędnie zakłada, że czekolada jest produktem, który musimy wyeliminować z diety, jeśli chcemy cieszyć się szczupłą, zgrabną sylwetką. To błąd. Jeśli wybieramy czekolady wysokiej jakości, czyli takie, które w co najmniej 60% składają się z suchej masy kakaowej, dostarczą nam one wartościowych składników.