fbpx

Parkingi
dla autobusów

Miejsca parkingowe
dla autobusów znajdziesz:
- na wprost Pijalni,
- pod kościołem.

Zobacz więcej!

Aktualności

Czekolada – jak rozpoznać najlepszą?

Czekolada to jedna z tych rzeczy, które potrafią poprawić nastrój i dostarczyć niezapomnianych doznań smakowych. Jednakże, wybór odpowiedniej czekolady może być trudny wśród różnorodności dostępnych na rynku. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpoznać najlepszą czekoladę spośród wielu opcji.

Czekolada jako symbol- jej miejsce w kulturze, sztuce i literaturze na przestrzeni wieków.

Czekolada - słodki, kremowy i kuszący smak, który zdobi nasze życie od wieków. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego czekolada jest tak ważnym symbolem w kulturze, sztuce i literaturze na przestrzeni dziejów? Prześledźmy historię i odkryjmy, jak czekolada przenikała przez różne epoki, wpływając na nasze spojrzenie na świat.

Turystyka w Korczynie: odkryj urokliwe zakątki i skarby przyrody

Korczyn, malowniczo położone miasteczko na południowo-wschodnich krańcach Polski, stanowi doskonałą destynację dla miłośników turystyki pieszej i odkrywania dzikiej przyrody. Pomimo swojej skromnej wielkości, Korczyn oferuje liczne atrakcje i trasy piesze, które przyciągają turystów z całego kraju. Przez długie lata, region ten był znanym miejscem wypoczynku dla pasjonatów aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

Zaskakujące fakty i ciekawostki o kakaowym drzewie

Czekolada jest jednym z najpopularniejszych przysmaków na świecie, a jej smakowite pochodzenie związane jest z kakaowym drzewem (Theobroma cacao). To niezwykłe drzewo, rosnące w tropikalnych regionach Ameryki Środkowej i Południowej, kryje w sobie wiele fascynujących tajemnic. Oto kilka zaskakujących faktów i ciekawostek o kakaowym drzewie, które sprawią, że spojrzymy na naszą ulubioną słodycz zupełnie inaczej.

„Dzień Dobry TVN” w Pijalni Czekolady w Korczynie

Naszą Pijalnię Czekolady w Korczynie odwiedziła ekipa programu "Dzień Dobry TVN" w celu nakręcenia materiału! Z dumą informujemy, że nasze aromatyczne czekolady oraz niepowtarzalna atmosfera przyciągnęły uwagę twórców znanego z telewizji programu. Ekipa "Dzień Dobry TVN" spędziła u nas niezapomniane chwile, podczas których miała okazję degustować nasze wyjątkowe smaki i doświadczyć magii, jaka kryje się w każdej kropli czekolady.

Odkryj magiczną przygodę na Ścianie Olzy w Rudawce Rymanowskiej!

Na Podkarpaciu niedaleko Korczyny kryje się prawdziwy klejnot natury- Ściana Olzy. To miejsce, gdzie przyroda jest na pierwszym miejscu, a urokliwe otoczenie zapiera dech w piersiach zwiedzającym. Niesamowite miejsce będące wcześniej prze geologów Oceanem Tetydy. Czy jesteś gotowy na niezapomniane wrażenia?

Jak powstaje nasza czekolada?

Od ziarna do tabliczki czekolady... Dowiedz się jak powstaje nasza czekolada! Krok po kroku poznasz, jak z ziaren kakaowca powstaje ulubiona słodycz milionów ludzi na całym świecie. Gotowi na słodką podróż w świat czekoladowych aromatów?

Podróże w czasie – Korczyna, Krosno i okolice

Wszyscy kochamy odkrywać nowe miejsca, ale co powiecie na podróż w czasie? Wyobraźcie sobie, że możecie przenieść się do dawnych wieków, wprost do historii pełnej legend, tajemnic i fascynujących wydarzeń. Dziś zabierzemy Was w podróż, która zacznie się w malowniczych podkarpackich zakątkach.

Magiczne zakątki Rzeszowa i okolic

Zapraszamy Cię w podróż pełną odkryć i niezapomnianych wrażeń po magicznych zakątkach okolic Rzeszowa. Tu, z dala od zgiełku miasta, czekają na Ciebie ukryte skarby natury i kultury. Przygotuj się na fascynujące przygody i odkrywanie miejsc, które zapierają dech w piersiach. Gotowy na wyjątkową wyprawę?